KUTSU YHDISTYKSEN YLIMÄÄRÄISEEN KOKOUKSEEN 10.8.2016

Cockerspanielit ry:n vuosikokouksessa 28.2.2016 Tampereella hyväksytty sääntömuutosehdotus lähetettiin Patentti- ja Rekisterihallitukseen ennakkotarkastusta varten. Patentti- ja Rekisterihallitus löysi tarkastuksessa vain kaksi korjausta vaativaa kohtaa, joita koskien PRH on lähettänyt yhdistykselle tämän kokouksen esityslistalla eritellyt korjausesitykset, joiden hyväksymisen jälkeen uudet säännöt ovat valmiit Patentti- ja Rekisterihallituksessa vahvistettaviksi.

 

ESITYSLISTA

Yhdistyksen ylimääräinen kokous

Cockerspanielit ry.

Ravintola Telakka, Tullikamarinaukio, Tampere

10.8.2016 klo 18.00

 

 1. 1. Kokouksen avaus ja järjestäytyminen
 2. - valitaan puheenjohtaja ja sihteeri
 3. - valitaan ääntenlaskijat ja pöytäkirjantarkastajat
 4. 2. Päätösvaltaisuuden toteaminen
 5. 3. Esityslistan hyväksyminen työjärjestykseksi
 6. 4. Edellisen ylimääräisen kokouksen (17.3.2016) pöytäkirjan mitätöinti
 7. 5. Patentti- ja rekisterihallituksen esittämän, sääntömuutosehdotuksen pykälän 10 momenttia 10 koskevan korjauksen hyväksyminen: ”valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja yksi tai kaksi varamiestä seuraavalle toimintavuodelle”.
 8. Sääntömuutosehdotuksen pykälää 11 koskevan korjauksen hyväksyminen
 9. 6. Patentti- ja rekisterihallituksen ohjeistuksen mukaiseen tarkennettuun muotoon: ”Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon vuodeksi kerrallaan valittavan puheenjohtajan lisäksi kuuluu yhdeksän (9) kolmeksi vuodeksi kerrallaan valittua muuta jäsentä. Muista jäsenistä yksi kolmasosa (1/3) on erovuorossa vuosittain.”
 10. 7. Kokouksen päättäminen.
 11.  

files/Kutsu_yhdistyksen_ylimaaraiseen_kokoukseen_10_8_2016.pdf

 

(kutsu julkaistu 20.7.2016)